Megosztott mappa hozzáadása vagy szerkesztése

Előre meghatározott mappák hozzáadásához vagy szerkesztéséhez használja az Megosztott mappa hozzáadása vagy szerkesztése oldalakat. Miután végzett, a mappainformációk megadásával kattintson a lap alján található OK gombra. Ha nem kíván belépni egy adott mappába vagy szerkeszteni azt, kattintson a lap alján található Mégse gombra.

Megosztott mappa beállításai

Kezdőkönyvtár

A Felhasználó kezdőkönyvtára jelölőnégyzet bejelölésével a beolvasott dokumentumokat közvetlenül küldheti egy előre meghatározott kezdőkönyvtárba. A szövegmezőben adja meg annak az LDAP attribútumnak a nevét, amely tartalmazza a kezdőkönyvtár UNC elérési útvonalát. Az alapértelmezett LDAP-attribútum neve: homeDirectory. A kezdőkönyvtár megfelelő beállításainak megadásához kérje az LDAP-szerver rendszergazdájának segítségét.

Aliasnév

Aliasnév (pl. becenév vagy megjelenített név) megadásához egy előre meghatározott mappához használja az Aliasnév mezőt. A felhasználó ezt látja a készüléken. Dokumentum küldésekor a készülékről valamely mappába az aliasnév jelölőnégyzet-kiválasztásként jelenik meg, így a felhasználók kiválaszthatják, hová kívánják elmenteni a beolvasott dokumentumot. Az aliasnévnek minden egyes előre meghatározott mappa esetében egyedinek kell lennie.

Mappa útvonala

A Mappa útvonala mező segítségével megadhatja egy előre meghatározott mappa elérési útvonalát (UNC vagy Univerzális elnevezési konvenció), ahová a beolvasott dokumentum és a metaadatok kerülnek majd. Az előírt formátum: \\gazdagép neve\sharepoint. A gazdagépnév azon szerver vagy a munkaállomás NetBIOS számítógépneve, ahová a beolvasott fájlok kerülnek. A gazdagépnév legfeljebb 15 nyomtatható alfanumerikus karakter, vagy pontokkal elválasztott IP-cím, mint például 192.168.0.1, a sharepoint pedig a cél gazdagépen a megosztások konfigurálásakor megadott megosztási név.

Az útvonalnév hosszából fakadó problémák elkerülése érdekében tanácsos ésszerűen röviden (150 karakter alatt) tartani a hozzáférési útvonalakat.

1.       Mappák esetében a gazdagépet üzemeltető rendszerek többsége 256 karakterben korlátozza a hozzáférési útvonal hosszát.

2.       A gazdagépnév legfeljebb 15 karakter hosszú lehet.

3.       A gazdagépnév és a megosztási név hossza együttesen legfeljebb 128 karakter lehet, a ferde törtvonalakkal együtt.

4.       A hozzáférési útvonal csak olyan hosszú legyen, hogy legyen hely a fájlnévhez esetlegesen hozzáadott különböző elemek számára is. Ilyen például a fájlnév kiterjesztése, a készülék által meghatározott opcionális elérési útvonal (a fix fájlnév-előtag által meghatározott módon), felhasználónéven alapuló opcionális mappanév, valamint a megegyező fájlnevek elkerülése érdekében hozzáadott további karakterek (dátum és idő, például 07192005190100).

Alapértelmezett fájlnév

Az alapértelmezett fájlnév a beolvasott dokumentumnak eredetileg, a célmappa felhasználó általi kiválasztásakor megadott neve. A felhasználó szükség esetén hatálytalaníthatja ezeket a beállításokat a készülék vezérlőpultján. Előfordulhat, hogy a dokumentum célmappába történő mentésekor a fájlnév már létezik az adott célhelyen. Ilyen esetben a készülék automatikusan kiegészítő idő- és dátumadatokat ad hozzá az alapértelmezett (vagy módosított) fájlnévhez. Ez annak érdekében történik, hogy a célmappában még nem szereplő fájlnevet hozzon létre. 

Ezzel a funkcióval idő takarítható meg, mivel a felhasználónak nem szükséges magának létrehoznia az egyedi fájlnevet. Elég, ha megadják a fájlnév első felét, és a készülék automatikusan hozzáadja a szükséges kiegészítő információkat a fájlnévhez, hogy a célmappában ne szerepeljen két azonos nevű fájl. 

Hozzáférési hitelesítő adatok

A Hozzáférési hitelesítő adatok segítségével megadható, mely hitelesítő adatok legyenek szükségesek az előre meghatározott mappa eléréséhez.

·         Az eszközfelhasználó hitelesítő adatainak használata - Az eszközfelhasználó hitelesítő adatait kell megadni a mappához való hozzáféréshez, ezáltal az arra nem hitelesített eszközfelhasználók nem küldhetnek dokumentumokat a mappába.

·         Nyilvános hitelesítő adatok használata - Az ezen az oldalon megadott nyilvános bejelentkezési hitelesítő adatok szolgálnak a mappához való hozzáférésre; az eszköz összes felhasználója hozzáfér a mappához. A Nyilvános hitelesítő adatok használata lehetőség választásakor az alábbi információkat kell megadni:

 

·         Tartomány - Adja meg a hitelesítő adatokhoz használandó tartományt.

·         Felhasználónév - Adja meg a hitelesítő adatokhoz használandó felhasználónevet.

·         Jelszó - Adja meg a hitelesítő adatokhoz használandó jelszót.

 

Megjegyzés:

Ha a készüléken nincs engedélyezve a Hitelesítés funkció, a rendszer a felhasználók bejelentkezési adatait kéri, amikor olyan előre meghatározott mappába kívánnak küldeni, amelyet úgy állítottak be, hogy szükségesek hozzá a készülék használójának hitelesítő adatai.

Mappához való hozzáférés tesztelése

Kattintson a Mappához való hozzáférés tesztelése lehetőségre annak ellenőrzéséhez, hogy a mappa létezik, és azt a készülék el tudja érni. Ha a mappa eléréséhez Nyilvános hitelesítő adatokat használ, a teszt végrehajtásához meg kell adnia a hitelesítő adatokat a Hozzáadás vagy Szerkesztés oldalon.

Ha a mappa eléréséhez a felhasználó hitelesítő adatai szükségesek, a teszt végrehajtására vonatkozó felszólításra meg kell adnia felhasználói hitelesítő adatokat.

·         Felhasználónév - Adja meg a hitelesítő adatokhoz használandó felhasználónevet.

·         Jelszó - Adja meg a hitelesítő adatokhoz használandó jelszót.

Ezen hitelesítő adatok teszteléséhez kattintson a Mappához való hozzáférés tesztelése elemre. A hitelesítő adatok tesztelésének kihagyásához kattintson a Mégse gombra.

A hitelesítő adatok ellenőrzése eltarthat egy darabig. Ha a hitelesítő adatok nem érvényesek, lényegesen hosszabb ideig tart a hibaüzenet megjelenítése. A felhasználói hitelesítő adatok módosítását kérő hibaüzenet jelenik meg.

Ha az elérési út érvénytelen, akkor vagy a célmappa nem létezik, vagy túl hosszú az elérési útvonal neve. Az elérési útvonal neve hosszának ellenőrzésekor a rendszer a legrosszabb eshetőséget veszi figyelembe, azt feltételezve, hogy az egyedi név biztosítása érdekében az alapértelmezett fájlnévhez hozzá kell adni a dátum- és időadatokat.

Fájlbeállítások

Fix fájlnév-előtag

A Fix fájlnév-előtag engedélyezése beállítás segítségével egyedileg azonosíthatók az egyes készülékekről érkező fájlok. Mindegyik készülékre konfigurálható egy egyedi előtag. Ez segítséget nyújt annak felderítésében, hol olvastak be egy adott dokumentumot, valamint az ismétlődés elkerülésében, ha két vagy több készülék ugyanabba a célmappába olvas be dokumentumokat.

Fix fájlnév-előtag engedélyezéséhez:

1.       Válassza a Rögzített fájlnév-előtag engedélyezése lehetőséget.

2.       Adjon meg egy három betűből álló előtagot a Fájlnév-előtag mezőben.

3.       Miután megtette az oldalon található összes beállítást, kattintson az OK gombra.

Az előtag a mappába elmentett összes fájl esetében az alapértelmezett fájlnév elejéhez lesz hozzáadva. A felhasználók nem írhatják felül a fix fájlnév-előtagot.

Mappa létrehozása a felhasználónév alapján

A Mappa létrehozása a felhasználónév alapján beállítás kiválasztásával az összes fájl elküldhető a mappa-célhely egy adott mappájába (pl. könyvtár). A mappa neve a készülékre bejelentkezett felhasználó felhasználóneve lesz. Ha nem létezik az adott mappa, azt a rendszer létrehozza a célmappában. Ha nem használ hitelesítést, akkor a készülék a nyilvános felhasználói bejelentkezési nevet használja mappanévként.

Metaadatfájlok formátuma

A metaadatfájlok az egyes beolvasott dokumentumokra vonatkozó információkat tartalmaznak, köztük a készülék nevét és a fájl attribútumait. Ezeket a fájlokat gyakran használják külső alkalmazások a beolvasott dokumentumok nyomon követéséhez és terjesztéséhez. A metaadatfájlok ugyanabba a célmappába kerülnek mint a beolvasott dokumentum.

A Metaadatfájl formátuma beállítás segítségével jelezhető, milyen fájlformátumban lesznek létrehozva a metaadatok. A formátumot általában a külső alkalmazás szabja meg. A választandó formátumra vonatkozó bővebb információkért olvassa el a külső alkalmazás dokumentációját.

·         Nincs - Nem lesz létrehozva metaadatfájl.

·         XML - A metaadatok XML-formátumban lesznek megadva.

·         HPS - A metaadatok HPS formátumban lesznek megadva.

 

Megjegyzés:

 Ha fájlformátumként a Nincs értéket választja, nem lesznek létrehozva metaadatok.

Alapértelmezett dokumentumbeállítások

·         Színbeállítás - Válassza ki a beolvasott dokumentum alapértelmezett színét a Színbeállítás legördülő listáról.

·         Felbontás - Válassza ki a beolvasott dokumentum alapértelmezett felbontását a Felbontás legördülő listáról.

·         Fájlformátum - Válassza ki a beolvasott dokumentum alapértelmezett fájlformátumát a Fájlformátum legördülő listáról.

·         Alapértelmezett fájlméret - Válassza ki a beolvasott dokumentum alapértelmezett fájlméretét az Alapértelmezett fájlméret legördülő listáról.

 

Megjegyzés:

Ezek a beállítások az éppen beolvasott dokumentumra vonatkoznak. A felhasználó szükség esetén hatálytalaníthatja ezeket a beállításokat a készülék vezérlőpultján.