Az LDAP Authentication oldalon konfigurálhat egy olyan Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) szervert, amellyel hitelesítheti az eszköz (multifunkciós periféria, digitális másológép vagy digitális küldő) felhasználóit. Ha a Hitelesítéskezelő oldalon valamelyik eszközfunkciónál az LDAP-hitelesítés van megadva bejelentkezési módként, az eszköz felhasználója csak abban az esetben férhet hozzá az adott funkcióhoz, ha megadja az érvényes hitelesítő adatokat (felhasználónevét és jelszavát).
A hitelesítés két, egymással összefüggő részből áll. A készülék először ellenőrzi a felhasználó hitelesítő adatait az LDAP-szerverrel. Miután a felhasználó megadta az érvényes hitelesítő adatokat, és azok ellenőrzése megtörtént, a készülék megkeresi a felhasználó e-mail címét és nevét. Ha valamelyik művelet sikertelen, a rendszer a felhasználó számára nem engedélyezi a hozzáférést azokhoz a funkciókhoz, amelyek konfigurációjuk alapján LDAP-hitelesítést kérnek.
Az LDAP-hitelesítés oldalon megadhatja azokat a paramétereket, amelyek szükségesek az LDAP-szerver eléréséhez és a felhasználói adatok kereséséhez. Ne feledje, hogy ez az oldal csak akkor elérhető, ha a Hitelesítéskezelő oldalon az LDAP lehetőség van megadva bejelentkezési módként.
Az LDAP-szerver kötési mód beállítás meghatározza, hogy az eszköz hogyan éri el az LDAP-szervert. Vegye fel a kapcsolatot az LDAP-szerver rendszergazdájával, hogy megtudhassa, melyik módszer a legmegfelelőbb Önnek.
Az LDAP-szerver beállítás az eszköz felhasználóinak hitelesítéséhez használt LDAP-szerver gazdagépneve vagy IP-címe. SSL használata esetén az itt megadott névnek vagy címnek egyeznie kell a szerver által küldött tanúsítványban szereplő névvel.
Több szerver is megadható ebben a mezőben úgy, hogy egy függőleges vonal karakter ('|', ASCII 0x7c) beírásával elválasztja azok címeit egymástól. Ez a funkció használható például az elsődleges és a biztonsági szerver meghatározásához. A hálózati illesztőfelület csak az egyszerű tanúsítványhitelesítési (Certificate Authority – CA) tanúsítványt támogatja, ezért a listában szereplő összes LDAP-szervernek ugyanazt a CA-tanúsítványt kell használnia.
A Port beállítás annak a TCP/IP portnak a számára utal, amelyen a szerver feldolgozza az LDAP kéréseket. Általában ez a 389 sz. port az Egyszerű kötések, és a 636 sz. port az Egyszerű – SSL-en keresztüli kötések esetében.
A Kötési előtag beállítás az az LDAP-attribútum, amelynek használatával összeállítható a felhasználó Megkülönböztetett neve (DN) a hitelesítéshez. Az előtag és a vezérlőpanelben megadott felhasználónév együtt megadja a Relatív megkülönböztetett nevet (Relative Distinguished Name – RDN). Gyakran használt előtag a "CN" (common name – általános név) és a "UID" (user identity – felhasználói azonosítás).
Rendszergazda megkülönböztetett neve
Ez a megkülönböztetett neve annak a felhasználónak, aki rendelkezik az LDAP-könyvtár olvasásához való hozzáféréssel. Az itt megadott fióknak nem kell rendelkeznie rendszergazdai hozzáféréssel a könyvtárhoz. Elegendő az olvasáshoz való hozzáférés is.
Rendszergazda jelszava
Annak a felhasználónak a jelszava, akinek a megkülönböztetett neve meg lett adva a Rendszergazda megkülönböztetett neve mezőben.
Ha Az eszközfelhasználó hitelesítő adatainak használata módszer van kijelölve, akkor a rendszer a hitelesítés mindkét fázisa alatt a Kötési és keresési kiindulópont értéket használja. A hitelesítő adatok ellenőrzési fázisában a rendszer ezt az értéket kombinálja a Relatív megkülönböztetett névvel a felhasználó teljes megkülönböztetett nevének összeállításához. A felhasználói adatok keresésének fázisa alatt ez az érték a keresés kezdetét jelentő LDAP-bejegyzés megkülönböztetett neve.
Ha a Rendszergazda hitelesítő adatainak használata módszer van kijelölve, a Kötési és keresési kiindulópont csak keresési kiindulópontként lesz használva. Megadható az LDAP-könyvtár alapjának a keresési kiindulópontja, és az eszköz megkeresi az eszközön megadott felhasználói névhez tartozó felhasználói objektum teljes LDAP-struktúráját.
A karaktersor veszővel elválasztott "attribútum=érték" párokból áll. Például:
ou=engineering,o=Hewlett Packard,c=US
ou=marketing,o=Hewlett Packard,c=US
o=hp.com
ou=engineering,cn=users,dc=hp,dc=com
Ha Az eszközfelhasználó hitelesítő adatainak használata módszer van kijelölve, akkor ebben a mezőben megadhat több keresési kiindulópontot is, úgy, hogy egy függőleges vonal ( „|”, ASCII 0x7c) karakter beírásával elválasztja azokat egymástól. Ez használható pl. alternatív LDAP-tartományok megadásához. Az eszköz megpróbálja létrehozni a kötést az LDAP-szerverhez az összes kiindulópont használatával, a lista szerinti sorrendben. A kötés sikeres létrehozása után a rendszer ugyanazt a kiindulópontot használja a felhasználó adatainak kereséséhez.
Amikor a rendszer a felhasználói adatokat keresi az LDAP-adatbázisban, összehasonlítja az ebben a mezőben megadott attribútum tartalmát a hitelesítéskor beírt felhasználói névvel. Ez az attribútum általában ugyanaz, mint a Kötési előtag .
Miután a rendszer megtalálta a felhasználó adatait az LDAP-adatbázisban, lekéri a felhasználó e-mail címét az e-mail cím a következő attribútum használatával: mezőben megadott LDAP-attribútum használatával.
és név az alábbi attribútum használatával:
A felhasználó megjelenített nevét a rendszer a név az alábbi attribútum használatával: mezőben megadott LDAP-attribútumból kéri le.
A Teszt funkció használatával tesztelheti a beállítások érvényességét, mielőtt alkalmazná azokat. Ha rákattint erre a gombra, a rendszer kéri a felhasználói hitelesítő adatok megadását, úgy, mintha bejelentkezne a készülék vezérlőpultján. Ha a rendszer a megadott hitelesítő adatokat érvényesnek találja, és a felhasználói adatok megtalálhatóak az LDAP-adatbázisban, megjelenik egy üzenet a sikeres műveletről. Egyéb esetben egy hibaüzenet jelenik meg, amely jelzi, hogy miért nem sikerült a hitelesítés.